محل قرارگیری بن سای

محل قرارگیری بن سای

تصمیم گیری در مورد محل قرارگیری بن سای و بهترین مکان برای آن کمی سخت است چرا که باید عوامل زیادی را مدنظر قرار داد (مثل آب و هوا، فصل سال، نژاد درخت، و غیره). مهمترین مورد شناخت نژاد گیاه و پیدا کردن اطلاعات درباره آن است.

محل قرارگیری بن سای

قرارگیری بن سای

اغلب گیاه های فضای باز (بیرونی=اوت دور) بهتر است نیمی از روز را در محلی نور گیر، در معرض آفتاب مستقیم و به دور از باد قرار گیرند. گیاهان آپارتمانی نیز بهتر است در مکانی پرنور (غیر مستقیم) قرار گیرند. برخی نژاد ها نور زیاد لازم دارند در صورتیکه برخی دیگر سایه (نور کمتر) دوست دارند. گیاه های آپارتمانی را در جایی با دمای ثابت قرار دهیدتا دچار تنش دمایی نشوند. ولی بطور کلی برای اینکه گیاهی سالم و خوش رشد و کم افت داشته باشید بهتر است از نور زیاد پشت شیشه (نور شکسته شده ) برای بونسای اپارتمانی و گیاهان اپارتمانی خود استفاده کنین.

یادمان باشد یک بونسای یا یک گیاه اپارتمانی چیزی شبیه مجسمه ی تزیینی نیست که هر جا که به دکور منزلمان بخورد انرا قرار بدهیم . بلکه باید دکور منزلمان را طوری طراحی نماییم که بونسای خود را در مکانی با نور مناسب جا گیر نماییم.

بطور کلی اکثر گیاهان اپارتمانی و بونسای ها به نور خوب غیر مستقیم (گیاهان ایندور) نیازدارند.هرچقدر این نور بیشتر باشد گیاهی سرحالتر و سالمتر خواهیم داشت و چقدر کمتر باشد روز بروز به زوال نزدیکتر میشود.این که می گویند این گیاه سایه دوست است شاید به لحاظ علمی واژه ی مناسبی نباشد و باید اینطور بیان شود که این گیاه توان تحمل کم نوری را بیشتر دارد.!!!

پس باز هم بیان میکنیم بونسای وگیاهان آپارتمانی خود را در جایی پر نور در منزل قرار بدهید. والبته از چسباندن انها به شیشه جلوگیری نمایید چون در تابستان در اثر شدت تابش و گرما میسوزند و در زمستان سرما زده میشوند.

 

13دیدگاه در “محل قرارگیری بن سای

  1. سلام بون سای من پر از برگای سبز و تازه بود امروز بعد دو روز که از سفر اومدم درکمال تعجب دیدم پژمرده شده.. ساقه های سبزش حتی خمیده شده.. خیییییلی ناراحتم توروخدا علتشو بگین.. نوش خوبه و ابشم به موقع میدم.. امروزم اب دادم ولی متاسفانه هنوز همونجوریه.. خواهش میکنم راهنماییم کنین من این گیاهو نزدیک یک ساله دارم..

    1. سلام
      لطفا در فیلد بانک شناخت گل و گیاه بدنبال نام بونسایتان بگردید و مطلب انرا مطالعه بفرمایید.
      در صورتی که باز هم علت این اتفاق رو متوجه نشدید از بونسایتون عکس بگیری و با شرح نگهداریتون برای ما ایمیل کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code